Zabaviť sa dá aj vo vnútri

Nie každé počasie je vhodné na hry na ihrisku alebo dlhé prechádzky. Počas daždivých dní sa preto môže stať, že sa už vaše batoľa nevie zabaviť zvyčajným spôsobom. Ak vám dôjdu nápady na hry vo vnútri, možno vám pomôžu tie naše.

Postavte si stan

Deti milujú miesto, kde sa môžu na chvíľu skryť aj s obľúbenými hračkami. A o to viac, ak im ho pomôžete postaviť. Môžete na to použiť plachty alebo deky a kreslá, cez ktoré ich prehodíte. Alebo prikrývky upevníte o čelo postele. Pred tým, ako dieťa vpustíte dnu, presvedčte sa, že je nábytok, o ktorý ste steny stanu upevnili, dostatočne stabilný.

Do stanu mu potom dovoľte nanosiť si hračky alebo knižky. S dievčatami sa môžete hrať, že je to stan pre princezné. S chlapcami, že kempujete v prírode.

Skúste niečo kreatívne

Batoľatá sa radi hrajú s plastelínou. Ak máte k plastelíne aj formičky a vykrajovačky, iste sa spolu dobre zabavíte.

Môžete skúsiť tiež vyrobiť vlastný stojan na ceruzky. Postačí vám pevnejšia kartónová krabička, farebný papier a tyčinkové lepidlo. Farby na stojan nechajte vyberať dieťa. Potom papier vystrihnite do potrebného tvaru a pomôžte mu ho natrieť lepidlom. Pekne ho spolu na krabičku prilepte. Môžete vystrihnúť aj obrázky. Či už nakreslené alebo z časopisu, obrázky dodajú vášmu výtvoru veselý vzhľad. Nezabudnite do stojana spolu naukladať aj farbičky.

Skrývajte hračku

Hľadanie je pre batoľatá zábava. Vyberte hračku a skryte ju. Vyberajte miesto, kde ju dokáže nájsť. Vyskúšajte aj hovoriť, teplejšie, chladnejšie… Keď hračku nájdete, nezabudnite ho pochváliť. Môžete sa tak hrať, až kým ho hra neomrzí.

Zatancujte si

Všetky deti majú radi veselé pesničky. Vyberte vhodné detské cd, pustite si ho a zatancujte si spolu. Ak už dieťa pesničky pozná, povzbuďte ho, aby sa pridalo aj so spevom. Keď sa už dostatočne zadýchate, môžete aktivitu pozmeniť a začať tlieskať do rytmu.

Zahrajte sa na leto

Vezmite staršie uteráky a vezmite bábiky na kúpalisko. Pribaľte im aj dostatok pitia a občerstvenia, aby pri kúpaní nevyhladli. Vyberte sa na opačný koniec miestnosti a uteráky pekne rozostrite na dlážku. Nezabudnite bábiky na slnku ponatierať opaľovacím krémom.

Autor: Eva Kevická, fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *