Motorické hračky – spoznajte ich výhody

Výber kvalitných hračiek pre deti je dôležitý od mala. S ich kúpou vieme u dieťaťa ovplyvniť psychologický aj fyzický vývoj. Rodičia chcú pre svoje deti to najlepšie, a to sa týka aj výberu hračiek s ktorými sa bude dieťa hrať počas celého vývoja.

Medzi najobľúbenejšie hračky, po ktorých siaha čoraz viac ľudí patria drevené hračky, ktoré sa na trh vracajú v plnej kráse. Možno si ich pamätáte ešte aj vy – hrávali ste sa s nimi celé detstvo a neskôr sa z nich tešili aj vaše deti. Drevené hračky totiž vynikajú vysokou odolnosťou voči poškodeniu a zároveň trvácnosťou, vďaka ktorej sa hračky dedia z generácie na generáciu.

Drevené hračky sú vo väčšine prípadov vyrábané tak, aby slúžili nie len na zábavu, ale aj vzdelávanie. Preto ich môžete v obchodoch nájsť aj pod názvom, motorické hračky. Čo vlastne znamená takýto názov? Motorické hračky sú náučno-vzdelávacie hračky, ktoré sa podieľajú na správnom vývine dieťaťa. Majú za úlohu učiť, vzdelávať, stimulovať detskú myseľ, rozvíjať jemnú motoriku dieťaťa, podporovať kreativitu či rozvíjať detskú fantáziu a pamäť.

Montessori hračky sú učiteľom

Motorické hračky alebo známe Montessori hračky, dokážu rozvíjať schopnosť spracovávať informácie, rozvíjať abstraktné myslenie a schopnosť riešiť problémy. Motorické hračky pre škôlkarov aj školákov sú vyrobené tak, aby dopĺňali ďalšie rozvíjacie aktivity, ktoré deti majú. Drevené motorické hračky podporujú rozvoj kreativity, rozvoj schopností, učia deti nové poznatky, podporujú sústredenie a trpezlivosť a rozvíjajú pamäť.

K motorickým hračkám sa radia napríklad divadlá a maňušky, ktoré pomáhajú rozvíjať detskú fantáziu a predstavivosť. Nemôžu tu chýbať ani drevené detské kuchynky, ktoré taktiež vplývajú na rozvoj detskej fantázie. Pokiaľ máte doma cukrárky či kuchárov, drevené kuchynky budú pre nich skvelým darčekom. Kuchynka je otvorená ich nápadom preto je vhodným riešením pre všetky deti v predškolskom aj školskom veku.

Montessori hračky sú výnimočné z hľadiska funkčnosti a dizajnu. Drevo ako prírodný materiál sa vždy postará o správny vývin vášho dieťaťa. Veľkú úlohu v nich zohráva práve drevo, ktoré je k detskej pokožke veľmi šetrné a jemné.

Drevené hračky pritiahnu pozornosť aj najmenších ratolestí. Sú jednoduché a vyrobené v jemných farbách, preto nepôsobia rušivo. Hračky z iných materiálov sú vyrobené v komplikovanejšom dizajne s viacerými funkciami, vtedy môžu detskú pozornosť rušiť. Hračky z dreva majú jednoduchú štruktúru a jemné línie.

Fotografia: © Freepik.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *