Inšpiratívne čítanie pre mamičky

Dobrá kniha, pohár obľúbeného nápoja a vyložené nohy. Predstava, o ktorej nejedna mamička len sníva, sa môže stať raz-dva skutočnosťou. Väčšina žien v domácnosti si ale takúto pohodu dobrovoľne odrieka a voľné chvíle venuje radšej nekonečnému upratovaniu, vareniu alebo žehleniu. Bez obáv, povinnosti vám nikam neujdú. A ak áno, o to lepšie.

Žena v modrých nohaviciach číta knihu

Využite čas, keď vaše dieťatko poobede spí, keď je v službe otecko alebo svokra a siahnite po inšpiratívnej literatúre, ktorá vám pomôže získať na rodičovstvo a povinnosti s ním spojené nový, osviežujúci uhol pohľadu. Máme pre vás tri zaujímavé tipy.

Kristína Farkašová: Som mama

Autorkou je mladá mamička, ktorá sa preslávila nielen ako herečka a moderátorka, ale v poslednom období aj ako talentovaná blogerka. Svetu sa už nejaký čas zdôveruje s radosťami a starosťami, ktoré prežíva so svojimi dvojčatami a jej kniha sa teší popularite nielen v okruhu mamičiek. Pravdepodobne preto, že Kristína v nej trefne a s humorom vystihuje realitu bežných dní, neraz i zúfalstvo a pekelné chvíľky obyčajnej matky. Jej výchova a starostlivosť vám môže byť inšpiráciou, jej nadhľad a humor motiváciou. V každom prípade strávite príjemný čas, oddýchnete si a pravdepodobne sa aj výborne zabavíte.

William Sears, Martha Searsová: Vzťahová výchova

Vzťahová výchova je výbornou voľbou moderných rodičov. Je to výchovný prístup, ktorý zdôrazňuje význam bezpečnej vzťahovej väzby medzi dieťaťom a rodičom ako základného faktora duševného zdravia a psychickej odolnosti dieťaťa. Kniha doktora Searsa a jeho manželky, zdravotnej sestry, ponúka zrozumiteľný návod, ako takýto prístup aplikovať u svojho dieťaťa. Pojednáva o význame bondingu, dojčenia, nosenia, spoločného spania a zachovania rovnováhy vo vzťahu matky a dieťaťa ako pilierov výchovy, ktorej hlavným cieľom je budovanie bezpečného vzťahu. Čítanie, ktoré môže byť výbornou inšpiráciou každému rodičovi.

Jean Liedloffová: Koncept kontinua

Kniha, ktorá bude onedlho oslavovať desiate narodeniny a stále nestratila na popularite a aktuálnosti, je v dnešnej dobe svetlou výnimkou. Jej autorka využíva skúsenosti z expedícií medzi juhoamerickými indiánmi, aby západnému svetu ukázala, ako vychovať šťastné dieťa. Je presvedčená, že moderní rodičia zabúdajú na inštinkty a prirodzené, evolúciou vytvorené rodičovské správanie a držia sa neproduktívnych, umelo vybudovaných teórií. Jej kniha ponúka návod, ako vychovať šťastné a spokojné dieťa, ktoré bude schopné viesť plnohodnotný život. Je trefnou ukážkou toho, aká vysoká je daň, ktorú platia za život v modernom svete naši najmenší. Nejedna mamička po jej prečítaní prehodnotí priority výchovy a prístup k svojmu potomkovi.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *