Rezervácia v reštaurácii, donáška alebo catering?

Organizujete firemnú oslavu, krstiny, oslavu narodenín, rodinné stretnutie alebo svadbu? Ku každej takejto akcii neodmysliteľne patrí aj pohostenie. Zabezpečiť ho môžete viacerými spôsobmi – objednaním cateringu, donášky alebo rezerváciou v reštaurácii. Aké sú výhody a nevýhody jednotlivých spôsobov a na ktoré akcie sa hodia?

Rezervácia v reštaurácii

Jednoduchý a zaužívaný spôsob, ako zabezpečiť jedlo na oslavu, je rezervácia v reštaurácii. Zavoláte do vybranej prevádzky, dohodnete termín, podmienky a zostavíte menu. Personál vybraného podniku sa postará o to, aby v dohodnutý čas bolo všetko pripravené.

Rezervácia v reštaurácii sa hodí skôr na menšie oslavy, no záleží hlavne od kapacity danej prevádzky. Sklamaní nebudete ani ak organizujete formálnu akciu, na ktorej sa vyžaduje prísne dodržanie stolovej etikety.

Nevýhodou rezervácie v reštaurácii je viazanosť na priestory prevádzky a na jedlá v nej podávané. Negatívom je aj počet hostí obmedzený kapacitou.

Catering

Cateringové služby ponúkajú rôzne firmy a oceníte ich hlavne v prípade organizovania veľkých osláv s vysokým počtom hostí. Personál disponuje bohatými skúsenosťami z najrôznejších stretnutí. Dodržovanie stolovej etikety, ovládanie náboženských rozdielov a perfektná obsluha sú samozrejmosťou.

Catering Bratislava sa nestratí ani pri zabezpečovaní pohostenia na menšie rodinné oslavy. Jeho prednosťou je neviazanosť a vysoká prispôsobivosť. Catering Bratislava si môžete objednať na vami zvolené miesto, či už to bude vaša záhrada alebo spoločenská miestnosť. V ponuke nájdete rôzne jedlá, od tých klasických po netradičné kombinácie. Navyše ponúka aj rôzne doplnkové služby, ako sú zabezpečenie inventáru alebo živé varenie.

Cateringové služby majú tiež nevýhody. Medzi ne môžeme zaradiť riziko nekvalitne prevedeného jedla. Tomu sa však dá ľahko predísť zvolením firmy s dlhoročnými skúsenosťami a dobrými recenziami. Niektoré cateringové služby ponúkajú aj ochutnávku.

Kedy využiť donášku jedla

Donášku využijete pri organizovaní menších, menej formálnych osláv bez presne stanoveného časového harmonogramu. Na výber máte z množstva prevádzok, ktoré ju ponúkajú. Rozhodnúť sa dokonca môžete pre objednávku z viacerých reštaurácií a vyhovieť tak všetkým hosťom. Plusom donášky je doručenie na vami zvolenú adresu, ktorá môže byť takmer kdekoľvek.

Donáška jedla má však viacero mínusov. V ponuke jej služieb nenájdete prestretie stola alebo obsluhu. To všetko si musíte zabezpečiť sami. Ďalším negatívom je, že vo väčšine prípadov sa nedá objednať niekoľko dní popredu. Zradiť vás môže aj doba doručenia, hlavne ak vychytáte čas veľkého náporu na zvolenú prevádzku. Novinkou je objednávanie na konkrétny čas, ktoré však nie je dostupné u každého poskytovateľa.

Fotografie: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *