S cateringom prestanú byť detské oslavy strašiakom

Deti sa veľmi radi stretávajú. Nevedomky sa tak učia sociálnym kontaktom a umeniu dávať, požičať, jednoducho podeliť sa. Navzájom od seba získavajú nové zručnosti, pozorujú čo iné dieťatko vie a oni ešte nie. A chcú to dokázať tiež. Takáto túžba sa v nich však nevzbudí, pokiaľ trávia čas v izbe, v záhrade, či len v spoločnosti dospelých. Hra je pre nich prostriedkom na realizáciu a prekonávanie vlastných hraníc, k čomu ich prítomnosť rovesníkov nabáda. A oslavy sú na to ideálnou príležitosťou.

Pohostenie pre detičky

Osláv nie je nikdy dosť

Možností na usporiadanie detskej oslavy je veľa: narodeniny, meniny, karneval, Valentín, Deň detí, haloween… Nie je pochýb, že na Slovensku sa najčastejšie prikladá dôraz najmä na oslavu narodenín. Už pomenej sa vyzdvihuje  meninový deň. A zvyšným sviatkom zvykne byť venovaný už len letmý pohľad do kalendára. To je však veľká škoda. Vedeli ste napríklad, že Deň detí – sviatok, ktorý sa oslavuje takmer na celom svete, vznikol už v roku 1920? Bol vyhlásený zakladateľom Tureckej republiky, Mustafom Kemal Atatürk, ktorého krédom bolo, že „Deti sú novým začiatkom zajtrajška“. U nás bol síce oficiálne uznaný až v roku 1950, odvtedy však 1. júna oslavujú deti svoj sviatok doteraz. A to si predsa zaslúži pozornosť. A taký karneval vznikol dokonca už v roku 1296 v známych Benátkach. U nás sa karnevaly konajú v období od skončenia Vianoc do obdobia začínajúceho 40 dní pred sviatkami Veľkej noci. Všetky tieto sviatky sú ideálnymi príležitosťami na zorganizovanie detských osláv. Deti sa spolu zabavia a zároveň sa od vás prirodzene môžu dozvedieť, čo aký sviatok znamená a aká je jeho tradícia. A nebojte sa, nemusíte sa pritom vrhnúť do kolotoča príprav a nákupu surovín na varenie chutných pokrmov pre malých drobcov. Využiť catering je v takýchto prípadoch úplnou samozrejmosťou.

Nenechajte priebeh príprav na náhodu

Keď už sa rozhodnete, že chcete deťom zabezpečiť skutočne vydarenú oslavu, naozaj sa neoplatí spoliehať na to, že deň začne mať zrazu 48 hodín, aby ste všetko stihli. Cateringové služby Bratislava vám ušetria veľa času aj energie. Nemusíte sa obávať ani vtedy, ak sú vaše požiadavky špeciálneho charakteru. Niektoré deti milujú ovocné misy, iné nevedia spustiť oči z čokoládovej fontány. Na toto všetko sú z LionCatering.sk pripravení. Všetko prispôsobené vašim nárokom a potrebám detí.. Pripravíte im tak krásne prekvapenie v podobe dňa stráveného s kamarátmi pri dobrom jedle a spoločnej zábave. Zvážte preto všetky možnosti, ktoré vám súčasnosť ponúka. Obmedzovať seba aj deti kvôli nedostatku času, alebo inšpirácie nie je nutné. Verte, že catering Bratislava sa prostredníctvom svojich skúseností trafí presne do vášho vkusu. Navyše má celorepublikovú pôsobnosť, takže obávať sa toho, že je táto možnosť pre vás nedosiahnuteľná je zbytočné. Detské oslavy tak pre vás prestanú byť strašiakom a začlenia sa do vašej predstavy príjemne stráveného času s deťmi.

Autor: Ing. Lenka Sládková Fúsková, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *