To najčistejšie prostredie pre každé dieťa aj rodičov

Pre malé deti, obzvlášť batoľatá, sa každá mama snaží vytvoriť bezpečné prostredie. Netýka sa to len ostrých rohov stolov a iných zákerných miest, kde sa môžu deti pri svojich prvých pokusoch o samostatnú chôdzu poraniť. Záleží nám tiež na čistote našej domácnosti a prostredí bez zbytočných alergénov. Ako ho jednoducho vytvoriť, vám poradíme v nasledujúcom článku.

Čistejší vzduch po celý rok

Častým problémom vo veľkých mestách je vysoká prašnosť a znečistenie ovzdušia. A alergici dobre poznajú dráždenie dýchacích ciest a slizníc pri vysokej koncentrácii alergénov. Riešením, ktoré sa postará o prečistenie vzduchu v domácnosti, je čistička vzduchu. Čističky vzduchu prospievajú aj deťom. Filtrujú ovzdušie a zbavia ho všetkých nečistôt, prachu aj iných alergénov.

V zimnom období je vhodné čističku kombinovať so zvlhčovačom vzduchu. Je to preto, že kúrením sa vzduch v interiéri priveľmi vysúša. Citliví jedinci na tento fakt môžu reagovať zvýšeným podráždením dýchacích ciest. Zvlhčovanie vzduchu zaistí dostatočnú vlhkosť, pri ktorej sa vám bude iste dýchať oveľa ľahšie. Ak máte malé deti, zvlhčovače vzduchu oceníte aj v čase prechladnutia či bežných viróz. Vďaka zvýšenej vlhkosti v miestnosti sa im bude lepšie dýchať. Vlhký vzduch tiež podporuje vykašliavanie a uvoľňovanie hlienu.

Pre rýchlejšie upratovanie

Poznáte to: drobec sa vám neustále tmolí popod nohy a na upratovanie vám zostáva čoraz menej času. Aby ste všetko pohodlne stíhali, budete potrebovať niekoľko drobných pomocníkov. Nemusí ísť hneď o robotický alebo ručný vysávač, na kúpu ktorých nemá každý k dispozícii dostatočne vysoký príjem. Na šťastie postačia oveľa lacnejšie riešenia.

Na odrobinky a zvyšky po jedle môžete používať zmeták s lopatkou. Taký, aký používali už naše mamy. Ak si ho postavíte vedľa odpadkového koša v kuchyni, budete ho mať vždy po ruke a drobný neporiadok sa zbytočne neroznosí po celej domácnosti. Na umývanie podlahy vám odporúčame mop s teleskopickou tyčou, ktorú si budete môcť nastaviť podľa potreby. Nezabudnite — pre dokonalosť pohodlia by sa mal dať vyžmýkať bez toho, aby ste si museli namočiť ruky.

Rýchle upratovanie uľahčia aj rôzne utierky. Nemusíte siahať len po tých papierových či utierkach na umývanie linky a kuchynského stola. Nebaví vás leštiť varnú dosku či iné nerezové plochy? Utierky na nerez účinne odstránia špinu aj mastnotu. Po použití utierku jednoducho vyhodíte do koša. Takto si môžete uľahčiť aj čistenie iných povrchov. Na trhu nájdete utierky na drevo, kožu a dokonca aj antibakteriálne utierky. 

Ekologické pranie

Pri malých deťoch iste zvažujete časté používanie chémie pri praní bielizne. Celkom bez nej to, samozrejme, nepôjde. Pre deti sú vhodné špeciálne detské prášky, mydlo a gély na pranie, ktoré sú šetrné k jemnej detskej pokožke. Používať môžete aj ekologické gély na pranie. Dosahujú výborný účinok aj pri nižších teplotách a šetríte nimi aj životné prostredie. Aktívne látky v ekologických géloch sú biologicky rozložiteľné.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *