Prečo kupovať nový keď môžem opraviť starý?

Pri poruche elektroniky si často kladieme otázku, či sa ešte oplatí opravovať. Aj keď to v niektorých prípadoch nie je rentabilné, väčšinou vás oprava vyjde lacnejšie. V ktorých prípadoch je lepšie zájsť do opravy a čo vziať do úvahy pri rozhodovaní?

Prečo nefunguje

Ak na televízore nejde zvuk, má tmavšiu obrazovku alebo nejde zapnúť, budete musieť kontaktovať opravu TV. Napríklad opravu TV Bratislava. Prvý krok opravára je zistenie pôvodu poruchy. Po odhalení problému sa môžete informovať o očakávanej cene opravy televízorov. Na jej základe sa rozhodnete, či je rentabilnejšie televízor opraviť alebo si kúpite nový. Oprava sa vám vyplatí v závislosti od veku televízora. Druhým parametrom, ktorý musíte zvážiť, je cena opravy. Pre kúpu nového výrobku sa rozhodnite, ak je vyššia než polovica ceny servisu.

Čo je s tým počítačom?

Ak váš počítač nereaguje ako zvyčajne, obráťte sa na opravu PC. Na počítačoch aj notebookoch môže byť poškodený pevný disk, operačný systém alebo nefunguje ventilátor. Môže mať tiež problémy s obrazovkou, poškodený kryt, RAM alebo základnú dosku. Okrem toho môže dôjsť k napadnutiu vírusom alebo chybe v softvéri. Všetky tieto problémy vyrieši oprava počítačov Bratislava. Na základe zistených porúch sa dozviete odhadovanú výšku ceny opravy. Pri menších poruchách ako sú chyby v konektoroch alebo napájaní je lepšie nechať počítač opraviť. Pri nákladnejších opravách sa budete môcť rozhodnúť podľa ceny opravy PC.

Oprava tabletov

V oprave tabletov najčastejšie vymieňajú prasknutý displej alebo plast tabletu. Opraviť si môžete nechať aj tablet, ktorý sa prehrieva alebo nejde zapnúť. Servis tabletov v Bratislave opraví aj blikajúcu obrazovku a poruchy zvuku. Cenovo rentabilná je najmä výmena mikrofónu, reproduktora či USB vstupu. Menšie sumy zaplatíte za zlepšenie výkonu tabletu a vyčistenie od nepotrebných aplikácií. Okrem toho sa oplatia napríklad opravy konektorov a elektronickej dosky. Jej výmena alebo výmena displeja už patrí medzi drahšie opravy tabletov.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *