Ako ušetriť na oblečení a obuvi pre batoľatá

Nie nadarmo sa hovorí, že deti rastú ako z vody. Pozná to každý rodič. Na jar nakúpime nové oblečenie a topánočky a už na jeseň z mnohého vyrastú. Tieto položky preto tvoria významnú časť rodinných výdavkov. Poradíme vám, ako ich jednoducho znížite.

Oblečenie pre deti

Pre deti nakupujeme oblečenie podľa sezóny. V lete potrebujú krátke tričká a nohavice. Pre chladnejšie dni im postačia tepláky, tenší sveter a bunda. Dievčenský šatník oživia šaty alebo sukienka. Neoddeliteľnou súčasťou letnej výbavy je šiltovka alebo klobúčik a slnečné okuliare. Z topánok budú potrebovať botasky a sandále. Pre malé parádnice môžete zaobstarať aj jedny slušné topánočky.

Na zimu nakupujeme teplé svetre, mikiny, bundy, overaly, čiapky, rukavice a šále. Z topánok sa zídu zateplené členkové topánky, snehule a čižmy. Keď si to všetko spočítate, aj pri kúpe základnej garderóby vám vyjde celkom slušná suma.

Ako ušetriť?

Niektoré mamičky šetria tak, že využívajú výhodné ceny vo výpredajoch. Podľa doterajšieho tempa rastu dieťaťa odhadnú, akú veľkosť bude nosiť v nasledujúcich mesiacoch a nakúpia oblečenie pre deti do zásoby aj na rok dopredu.

No ušetriť môžete aj inak. Najmä ak sa bojíte, že veľkosť predsa len neodhadnete správne. Výhodné možnosti nákupu nájdete aj na online bazároch. Jedným z nich je inzercia.sk. Môžete tu nakúpiť oblečenie pre deti z druhej ruky. Väčšina kúskov je len po jednom dieťati. Ak vám nebudú stačiť údaje v inzeráte a na fotografii, môžete predávajúcich požiadať o ďalšie.

Detská obuv

Medzi inzerátmi nájdete tiež ponuku iného tovaru. Jednou z vyhľadávaných sekcií je detská obuv. Pri jej kúpe dodržiavajte isté zásady. Keďže sa detská noha ešte vyvíja, najlepším riešením sú celkom nové topánky. No nie každý si ich môže dovoliť kúpiť.

Ak kupujete detskú obuv cez inzerát, vyberajte len zachovalé topánky. Najlepšie málo nosené, či niekoľko krát použité. To vám zručí, že sa topánka ešte nestihla prispôsobiť nohe predchádzajúceho majiteľa. Pokojne sa predajcu opýtajte koľko krát ich dieťa malo na nohách. Ak ich nosilo pravidelne počas jednej či dvoch sezón, radšej skúste ušetriť na iných veciach a investujte do nových topánok.

Detské knihy

Batoľa sa každý deň naučí niečo nové. Obľúbenom zábavou a tiež neoceniteľným zdrojom nových poznatkov sú detské knihy. Ani tie nemusíte kupovať priamo v obchode. Detské knihy, leporelá pre najmenších, rozprávkové cd či dvd nakúpite v zachovalom stave aj na inzercia.sk. Rovnako tu môžete predať knižky, oblečenie a topánky po vašich deťoch.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *