Ach tá technika!

Technické vynálezy nám v mnohom uľahčujú každodenný život. Aby dlho vydržali a spoľahlivo slúžili, potrebujú pravidelnú údržbu. Môže sa tiež stať, že sa niečo nečakane pokazí. Poradíme vám, na koho sa v takej chvíli obrátiť.

Je pomalý či sa vôbec nezapol?

Aby ste zvýšili životnosť vášho počítača, potrebuje pravidelnú údržbu. Zabezpečíte si tak jeho bezproblémové fungovanie a dostatočnú rýchlosť. Počítač môže byť pomalý z viacerých dôvodov:

  • priveľa programov na pevnom disku,
  • nedostatok kapacity,
  • vírus,
  • poškodené komponenty, RAM alebo základná doska,
  • chyby v softvéri a operačnom systéme.

Bežnú údržbu zvládne aj užívateľ. Stačí, ak si nainštalujete vhodný softvér. Niektoré chyby je potrebné zveriť do rúk odborníkov na servis notebookov a PC. Okrem uvedených problémov vyriešia aj poruchy obrazovky, reproduktorov, grafickej karty, napájacieho konektora a mnohých iných.

Čo je s televízorom

Niektoré poruchy televízorov znamenajú spočiatku len znížený komfort pri sledovaní vysielania. Aj keď sa zdá, že ich môžete chvíľu prehliadať, nie je to dobré. Malá porucha totiž môže prerásť do väčšej. Lepšie je ihneď kontaktovať opravy TV. V servise TV vyriešia problémy so zmenou farieb, jasu a s nefungujúcim podsvietením LCD obrazovky. Opravia aj poruchu elektronického čipu alebo spojenia medzi elektronickým čipom a sklom na plazmovom televízore. Servis elektro opraví tiež  pokazený zvuk a prehrievanie televízora.

Servis tabletov

Tablet si nájde v rodine s deťmi mnohoraké využitie. Tablet rovnako ako počítač potrebuje pravidelnú údržbu. Ak je príliš pomalý, obráťte sa na opravu tabletov. Pracovníci opravy tabletov zlepšia jeho výkon preinštalovaním operačného systému a odstránením nepotrebných hesiel a aplikácií. Pre časté používanie a prenášanie tabletu sa ľahko stane, že sa pokazí. Bežnými problémami je najmä prasknutý plast alebo displej. Tieto problémy ako aj poruchy reproduktorov, USB vstupu či nabíjania vám opravia v oprave tabletov Bratislava.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *