Náušničky pre malé princezné

Doniesli ste si svoj malý sladký uzlíček radosti domov z nemocnice. Neviete sa vynadívať nad jej roztomilými jamkami v líčkach, ružovými perami a drobunkými prstíkmi. Snívate o tom, ako spolu budete chodiť vonku na prechádzky, ako sa budete parádiť do tých najštýlovejších kúskov oblečenia a česať si vlasy do zapletaných vrkôčikov. Behajú vám po rozume všakovaké nápady na výlety, darčeky či trávenie spoločných chvíľ.

Plne si však uvedomujete, že toto malinké krehké stvorenie na vás úplne závisí, a preto začínate premýšľať o rozhodnutiach, ktoré vás neminú. Jedným z takých rozhodnutí je aj otázka, či vašej rozkošnej princeznej prepichnúť ušká. Ísť do toho už v jej ranom veku?

Pre a proti

Jednou z výhod prepichnutia uší vášho dievčatka je, že ako malé bábätko na bolesť rýchlo zabudne a keďže lalôčik na jej ušku je ešte tenký, celý zákrok bude pomerne rýchly a šetrný. Ďalšou výhodou je, že keď budete malinkú kočíkovať, vaši známi či okoloidúci nebudú mať problém rozpoznať pohlavie vášho drobca, keďže jej ušká budú zdobiť náušničky zo zlata či iného kovu. Mnohé maminky sa však nastrelenia či prepichnutia uší obávajú. Keďže dievčatká v takom skorom veku rady skúmajú všetko okolo nich, môže sa stať, že zo zvedavosti potiahnu za náušničky, čím hrozí ich vytrhnutie. Okrem toho ich môžu prehltnúť alebo stratiť. Je preto potrebné dôkladne zvážiť, či dcérke necháte uši prepichnúť, no aj keď je tam istý risk, nastrelenie náušníc vašej malej ušetrí bolesť v dospelosti.

Aký typ kovu?

 Ak sa teda k nastreleniu či prepichnutiu uší vašej princeznej nakoniec odhodláte, mali by ste určite prehodnotiť, aký typ kovu zvolíte pre jej náušničky. Klasikou ostáva žlté zlato, ktoré je populárne hlavne kvôli tomu, že zlato je hypoalergénny kov, a teda maličkej nehrozia žiadne zápaly alebo iné zdravotné problémy. Nemusíte sa však limitovať len žltým zlatom, môžete taktiež siahnuť po zlate ružovom či bielom. Obľúbeným kovom je aj platina, ktorá má rovnako ako zlato zdravotne nezávadné vlastnosti. Ak však hľadáte lacnejšiu variantu, potom sú pre vás vhodné práve náušničky zo striebra, no dávajte pozor na obsah niklu, radšej siahnite po sterlingovom striebre potiahnutom rhodiom, ktoré je hypoalergénne a zabraňuje jeho sčerneniu.

Fotografie: © N.G.L. s.r.o.

Ohodnotiť článok
[Spolu: 5 Priemer: 2.2]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *